PROČ BATOHY OXY?

Celá kolekce OXY je zaměřená především na studenty a děti na druhém stupni ZŠ, tomu odpovídají i moderní designy a potisky.V naší nabídce najdete batohy různých typů a provedení. Každý batoh má polstrovaná a anatomicky tvarovaná záda, polstrované ramenní popruhy, vnitřní kapsu na notebook, samozřejmostí jsou také prostorné hlavní kapsy a praktické boční kapsy na lahve.

KONTAKTY
 • Adresa:
  PVGP Park Hala1, Stará pošta 1026,
  664 61 Rajhrad, Česká republika
 • Telefon:
  541 126 111 | 541 126 112
 • E-mail:
  info@oxybag.cz

5 tipů jak zvládnout přípravu na vánoční svátky

Kdo by je neměl rád. Vánoce. Patří mezi nejkrásnější svátky roku, kdy trávíme čas s našimi nejbližšími, užíváme si společných chvil a zaslouženou pohodu. Jenže před Vánoci se toho musí tolik stihnout. Adventní čas a všechny ty vánoční povinnosti jsou krásné a vlastně se na ně po celý rok těšíme, ale je jich tolik, že je třeba si to usnadnit, aby nás samotná příprava na svátky roku nevyvedla ze slavnostní nálady. Jak se tedy v klidu a pohodě přichystat na požehnané Vánoce?

1. Naplánujte to!

Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným. Když budete mít skvěle sepsaný vánoční plán, nebude vás stresovat pocit, že na něco zapomenete. Postačí vám k tomu sešit, tužka a dostatečně dopředu ujasněné nejdůležitější body Vánoc. Jaké cukroví letos upečete, v jaké barvě bude váš adventní věnec, kde a kdy koupíte stromeček, co budete servírovat na vánoční tabuli, kdo letos přijede na návštěvu. Čím kreativnější budete, tím se vám bude s vánočním plánem pracovat lépe. Půjčte si školní penál dětí, malujte, zvýrazňujte. Bavte se. Pokud lpíte na datech, vše si zapisujte do diáře. Zde si vaše dokonalé Vánoce můžete naplánovat doslova na minutu. A pak už vás skutečně nic nepřekvapí.

2. Dárky. Co jim zase koupit?

Každý rok si během prosincové nákupní horečky slibujete, že ty příští Vánoce začnete s nákupy už v září, nejpozději! A každý rok stejně nakonec všechno honíte na poslední chvíli, běháte slepě od drogerie k hračkářství a nevíte čím ještě udělat svým blízkým radost. Tohle je únavné a frustrující. Zahrňte tipy na dárky do svého vánočního plánu.

Osobní tip: Vytvořte si v celoročním diáři stránku s tipy na dárky a kdykoliv vás během roku něco napadne, zapište si to. Jak se budou blížit narozeniny, nebo Vánoce budete mít jasno, čím své blízké podarovat.

Jasně, jenže teď je konec listopadu a žádnou stránku v diáři ještě nemáte. Nevadí. Další rada zní, nakoupit toho co nejvíc na jednom místě. V online obchodě. Pro tátu dobrodruha batoh na výlet, do kterého se vejdou svačinky pro celou rodinu. Pro krásnou a vždy upravenou maminku módní doplňky Oxylady a taky peněženku, protože rodinný poklad drží poklad. Pro předškoláka kompletní výbavu do školy, batůžek nebo kufřík na poklady. Pro babičku s dědou, ale i pro puberťáka pouzdro na brýle, které ochrání dioptrická skla i módní design značkových slunečných brýlí. Potěší i etue s propiskami a zvýrazňovači, vždy po ruce, až přijde chuť na křížovky, nebo tip na film, který si děda musí zaškrtnout v televizním programu, aby na něj nezapomněl. Pro sportovce kvalitní lahev na pití, batoh, do kterého se vejdou školní učebnice, i dres na trénink. A pro všechny dohromady deskovou hru, při které se společně skvěle pobavíte, a hlavně strávíte společný čas.

3. Zabavte děti!

Co si budeme namlouvat. Většinu tradic a zvyků pevně dodržujete hlavně kvůli těm nejmladším. Chcete jim kouzlo Vánoc rozzářit co nejvíc to půjde, ale když vám v hlavně už po sto osmdesáté zní, kdy už přijde Ježíšek, je to stres. Radíme, zabavte je. Delegujte na ně menší pracovní úkony, od kterých vám uleví a zároveň oni budou cítit závazek a důležitost, když sami pomůžou s přípravou na příchod Ježíška. Když se oprostíte od představy adventního věnce jako z katalogu bytového designu, nebo dokonale nazdobených perníčků, uleví se vám. A zde vzniká prostor pro vaše malé pomocníky. Vytáhněte jim kreativní sadu výtvarných potřeb, ať malují stříhají, lepí, dělají papírový řetěz, vločky a s jejich výtvory pak společně vyzdobte pokojíček. Nastříhejte betlém, nebo si jej namalujte. Upečte perníkovou chaloupku, vytvořte adventní věnec, hvězdu na dveře domu. Malujte, tvořte, spolu a s radostí z blížících se svátků.

4. Pečujte o sebe, pochvalte se, odpočívejte

Kruhy pod očima nikomu nesluší. A špatná nálada také ne. Spěte co nejvíc to jde. Žádné zbytečné pečení cukroví do tří do rána, gruntování jak kdyby měla přijet na návštěvu anglická královna. Večer si dopřejte klid a odpočinek u pěkného filmu. Vychutnejte si kvalitní bylinkový čaj, opilujte nehty, ruce namažte krémem a relaxujte. Upravené ruce dodávají ženám sebevědomí. Je to jejich vizitka. Péče o ně navíc není nijak náročná. Dobře vybavenou manikúru mohou nosit všude s sebou, krém na ruce také. Společně s balzámem na rty, řasenkou, zrcátkem, parfémem a dalšími nezbytnostmi, které se vejdou do menší kosmetické taštičky. Malé, ale pro ženu nepostradatelné.

5. Choďte na procházky

Abyste byli v pohodě psychické, musíte být fit i fyzicky. Proto nezapomínejte na aktivní pohyb. A sprint na tramvaj po cestě z práce se nepočítá. Přípravy na svátky klidu a pohody jsou časově velmi náročné, ale když si každý den uděláte chvilku a půjdete se projít, budete se cítit mnohem lépe a naberete potřebnou energii do dalších příprav. Hodina na čerstvém vzduchu, bez pocitu, že někam spěcháte, vám dovolí utřídit si myšlenky. O víkendu do přírody, nabrat energii z ní. Vak na záda, svačinka, pití a hurá na výlet.

Přejeme vám co nejpohodovější přípravy na nejkrásnější svátky roku. Nalaďte se proto na slavnostní vlnu již nyní. Příprava, čas adventní, není o nic méně slavnostní než samotné Vánoce.