PROČ BATOHY OXY?

Celá kolekce OXY je zaměřená především na studenty a děti na druhém stupni ZŠ, tomu odpovídají i moderní designy a potisky.V naší nabídce najdete batohy různých typů a provedení. Každý batoh má polstrovaná a anatomicky tvarovaná záda, polstrované ramenní popruhy, vnitřní kapsu na notebook, samozřejmostí jsou také prostorné hlavní kapsy a praktické boční kapsy na lahve.

KONTAKTY
 • Adresa:
  PVGP Park Hala1, Stará pošta 1026,
  664 61 Rajhrad, Česká republika
 • Telefon:
  541 126 111 | 541 126 112
 • E-mail:
  info@oxybag.cz

Chystáme se k zápisu do školy

Blíží se nám zápisy do školy. Všechny malé předškoláky čeká nová životní etapa. Tato velká událost v jejich životě patří mezi první velké kroky k soběstačnosti a samotné dospělosti. Proto se není čemu divit, že se jedná zároveň i o velmi náročné období, kdy dítě potřebuje maximální podporu rodičů. Přečtěte si, jak to společně hravě zvládnout.

Jak vybrat správnou školu

Otázka za milion. Do školy bude dítě chodit několik let, a proto by se tam mělo cítit dobře. Osobní doporučení známého nebo kohokoliv z našeho blízkého okolí je sice skvělé, ale každému dítěti vyhovuje trochu něco jiného. Rozhodně je dobré školu navštívit během dnů otevřených dveří a ujistit se, že dítěti bude vyhovovat systém výuky. V současné době existuje mnoho přístupů – klasický, obecný, daltonský, montesorri, waldorfský a další. Vyberte tedy ten vhodný pro své dítě. Jednomu může soutěžní prostředí vyhovovat a jeho osobnost v něm bude vzkvétat, druhé bude trpět.

Zaměřte se také na učitele a jejich přístup. Člověk, který bude vaše dítě denně vést, učit a rozvíjet by měl být někdo hodný, ale zároveň schopný si u dětí nenásilně vydobýt autoritu. Velmi důležité je také to, abyste jako rodiče s vyučujícím byli zajedno. Jinak bude pro dítě problém respektovat jej a odvádět ve škole dobrou práci. Mezi další aspekty ke zvážení patří třeba nabídka výuky cizích jazyků, sportovního či kulturního vyžití a dalších zajímavých mimoškolních aktivit pro dítě. Do školy by se dítě mělo zkrátka těšit a mělo by se mu tam líbit. Pouze v tomto případě máte dobře našlápnuto.

Co všechno by dítě mělo umět

Malý prvňáček by měl už umět celou řadu věcí. Během zápisu budou učitelé testovat několik věcí. Zeptají se třeba na barvy a tvary, zjišťují orientaci v prostoru. Ovšem nemusíte se toho vůbec nějak děsit. Vesměs není nutné dítě nějak speciálně připravovat. Veškeré tyto znalosti nabude přirozeným učením či formou hry v běžném životě, kdy s ním řešíte konkrétní situace. Nevystavujte proto dítě ani sebe zbytečné přehnané přípravě, která by mohla zbytečně všechny stresovat.

Předškoláček by měl být schopen udržet pozornost, formulovat své myšlenky a potřeby či dodržovat vysvětlené instrukce, a to vše úměrně svému věku. Není tolik důležité, zda už umí psát a číst či nikoliv. Proto jde do školy, kde se to má naučit. Základ, který by si s sebou dítě do školy mělo přinést obnáší především správný sed a držení tužky.

Nedělejte si těžkou hlavu a nepanikařte zbytečně z blížícího se zápisu. Zkušení pedagogové či další odborníci dokážou vaše dítko zdravě posoudit a případně vám poradit, co ještě musíte do začátku školního roku dopilovat. Jedná se o šest dlouhých měsíců, kdy se dítě dokáže velmi posunout. Těšte se na společné dobrodružství při vybírání první aktovky, pouzdra, sešitů a všech dalších nezbytností. Myslete na to, kolik zábavy si užijete také při společných domácích úkolech. Těšte se na tyto krásné chvíle. Ani se totiž nenadějete, za chvíli budou pryč a doma budeme mít velkého středoškoláka.