PROČ BATOHY OXY?

Celá kolekce OXY je zaměřená především na studenty a děti na druhém stupni ZŠ, tomu odpovídají i moderní designy a potisky.V naší nabídce najdete batohy různých typů a provedení. Každý batoh má polstrovaná a anatomicky tvarovaná záda, polstrované ramenní popruhy, vnitřní kapsu na notebook, samozřejmostí jsou také prostorné hlavní kapsy a praktické boční kapsy na lahve.

KONTAKTY
 • Adresa:
  PVGP Park Hala1, Stará pošta 1026,
  664 61 Rajhrad, Česká republika
 • Telefon:
  541 126 111 | 541 126 112
 • E-mail:
  info@oxybag.cz

ČESKÝ VÝROBCE ŠKOLNÍCH POTŘEB

Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 999 Kč
541 126 111
Po-Pá 8:00 - 16:00 hod.

Jak zvládnout nástup do školy v pohodě a s úsměvem

Ještě nedávno to bylo vaše malé miminko a teď už se nemůže dočkat, až nastoupí do první třídy? Půlka prázdnin je za námi a tak je tohle téma jistě aktuální pro spoustu z vás. Nástup do školy je důležitým mezníkem v životě dětí i rodičů. Vašeho prvňáčka totiž čekají v následujících měsících události, které zažije poprvé. Poprvé si na záda nasadí vysněnou aktovku a vkročí do nové třídy do neznámého kolektivu dětí. Za pár měsíců si poprvé přečte svoji první knížku. A než se naděje, poprvé dostane vysvědčení za svoji celoroční práci. Poslední měsíc prázdnin většinou uteče jako voda, proto je nejvyšší čas začít s přípravami. Přinášíme vám 5 tipů, jak se to zvládnout v pohodě a bez stresu.

Jak zvládnout nástup do školy v pohodě a s úsměvem

Podrobný nákupní seznam je základem úspěchu

Jistě jste ze školy dostali soupis toho, co bude váš prvňáček potřebovat. Určitě to bude aktovka, desky na sešity, přezůvky, pouzdro s oblíbenou postavičkou či zvířátkem, kvalitní láhev na pití, box na svačinu a pořádná zásoba pastelek. Další věci upřesňuje konkrétní škola často až první školní den. Zamyslete se i nad tím, jaké kroužky bude vaše dítě od září navštěvovat a co k tomu bude potřebovat. Pro děti je velmi důležité, aby se věnovaly činnostem, které mají rády. Máte doma sportovního nadšence a hodil by se mu praktický batůžek, kam schová vše potřebné, až vyrazí na trénink? Napište si podrobný seznam a vše nakupte s dostatečným předstihem. V dnešní době e-shopů není nic jednoduššího, než vše pořídit z pohodlí domova, ušetřený čas můžete s dětmi využít třeba k výletu s rodinou. Na našem e-shopu se neustále snažíme rozšiřovat nabídku tak, abyste vše potřebné nakoupili na jednom místě. Najdete u nás školní potřeby, aktovky i batůžky pro volný čas.

Aktovku vyberte společně s dětmi

Kvalitní a pohodlná aktovka je bezesporu nejdůležitější věcí, kterou budete svému školákovi kupovat. Strávili jste hodiny brouzdáním na internetu a pořád nevíte, jakou vybrat? Máme pro vás důležitou radu. Vy se zaměřte na kvalitu a na dětech nechte, ať si vyberou takovou, jaká se jim bude líbit. Miluje vaše dcerka mořské panny a vše, co se třpytí? Kluk tráví celé odpoledne na hřišti s fotbalovým míčem? Dopřejte jim tu radost a vyberte jim aktovku s oblíbeným motivem. Naše nabídka je široká, takže si vybere opravdu každý. Dnes jsou u dětí velmi oblíbené několikadílné sety, kdy všechny školní potřeby můžou sladit do jednoho motivu. Dopřejte jim tu radost a vyberte s dětmi to, co se jim líbí. Navíc tyto sety pořídíte za zvýhodněnou cenu. Na svoji první aktovku budou za pár let nostalgicky vzpomínat, je to symbol dalšího milníku v životě, nástupu do školy, tak ať jsou s ní děti maximálně spokojené. Abychom vám ušetřili čas, sepsali jsme, čím byste se při výběru aktovky měli řídit tady.

Nezapomeňte brát v potaz i to, že co člověk, to originál, každé dítě má jiný typ postavy. Myslíme i na děti menšího vzrůstu, kterým běžné aktovky často nesedí a děti v nich doslova plavou. Právě pro drobnější a menší děti máme řadu Premium Light, díky použití odlehčených materiálů váží batohy pouhých 900 g. Batohy z řady Premium pak spolehlivě doprovodí děti do první i druhé třídy, ocení je zejména děti vyšší postavy.

Připraveným štěstí přeje

Snažte se dětem o prázdninách dopřát odpočinek, po roce povinností si to zaslouží. Samotné dítě se potřebuje vypořádat s novou životní situací a prázdniny jsou pro to ideální dobou. Ideální však je alespoň dva týdny před začátkem školního roku najet na režim podobný tomu, který nastane s nástupem do školy. Dodržujte včasnou večerku, ať pak dítě není unavené z brzkého vstávání, na které si odvyklo. Prázdniny jsou taky ideální dobou na uzpůsobení dětského pokoje na nástup do školy. Dítě určitě bude potřebovat psací stůl, pohodlnou ergonomickou židli a dostatek světla na učení. Zapojte děti, vytřiďte věci a hračky, které jsou v pokojíčku dlouhodobě nevyužité, a vytvořte vašemu prvňáčkovi místo, kde bude mít klid a ideální podmínky na domácí úkoly.

Mluvte s dítětem

Povídejte si doma o tom, co ho čeká. Dítě si ještě nedokáže představit, že nástup do školy je změnou trvalou a nevratnou. Že se nedá skončit, když ho to přestane bavit. Vysvětlete mu rozdíly mezi školou a školkou i to, že jako školák bude mít určitou odpovědnost. Motivujte ho. Třeba tím, že si za pár měsíců může přečíst svoji první knížku. Úplně sám! A babičce může napsat novoroční přání.

Trpělivost růže přináší

Vaše dítě bude během prvních měsíců ve škole potřebovat vaši podporu víc než kdy jindy. Buďte tu pro něj, podporujte ho, buďte trpěliví. Během prvního roku se naučí tolik nových věcí! Jakmile nastoupí do školy, je důležité, abyste vaše dítě s nikým nesrovnávali. Ani se starším sourozencem, ani s kamarádem ze třídy. Každý má své tempo a každý je šikovný na něco jiného, vždyť to platí i u nás dospělých. Věřte, že úsilí a trpělivost, kterou dětem v první třídě věnujete, se vám pak vrátí v podobě toho, že se dítě do školy bude těšit a samotné učení ho bude bavit. 

Jsme v tom spolu

Až děti zasednou v září do lavic a ti nejmenší se tam posadí poprvé, věřte, že v tom budeme s vámi. Budeme myslet na nervózní a dojaté rodiče i natěšené prvňáčky, kteří najednou se svojí novou aktovkou na zádech vypadají tak velcí. Do našich výrobků dáváme srdce, každý jeden z nás, naším přáním je, aby vám naše produkty dělaly radost. Aby vás provázely během školních let, dobře se nosily a byly dětem dobrým parťákem. Ze srdce vám přejeme úspěšný školní rok 2021/2022 a věříme, že tentokrát děti budou moci chodit do škol, potkávat se s kamarády a zažívat všechna dobrodružství se školou spojená.