PROČ BATOHY OXY?

Celá kolekce OXY je zaměřená především na studenty a děti na druhém stupni ZŠ, tomu odpovídají i moderní designy a potisky.V naší nabídce najdete batohy různých typů a provedení. Každý batoh má polstrovaná a anatomicky tvarovaná záda, polstrované ramenní popruhy, vnitřní kapsu na notebook, samozřejmostí jsou také prostorné hlavní kapsy a praktické boční kapsy na lahve.

KONTAKTY
 • Adresa:
  PVGP Park Hala1, Stará pošta 1026,
  664 61 Rajhrad, Česká republika
 • Telefon:
  541 126 111 | 541 126 112
 • E-mail:
  info@oxybag.cz

ČESKÝ VÝROBCE ŠKOLNÍCH POTŘEB

Doprava ZDARMA
Při nákupu nad 999 Kč
541 126 111
Po-Pá 8:00 - 16:00 hod.

Jsme tu s vámi už 26 let!

V sobotu 5. února jsme oslavili 26 narozeniny. Jaké byly naše první krůčky, a co všechno jsme museli zvládnout, abychom se stali jedničkou na trhu výroby školních a kancelářských potřeb? Čtěte v našem článku.

Jsme tu s vámi už 26 let!

Psal se rok 1996. Společnost Karton PP se usídlila v Brně a měla svých prvních 5 zaměstnanců. Věnovali jsme se výrobě kartonových obálek, kancelářských a školních výrobků z PVC. Byli jsme na začátku cesty, rozhodnutí být v tom co děláme nejlepší. Brzy poté jsme jako první ve východní Evropě začali vyrábět výrobky z vysoce výkonného PP materiálu a začali exportovat do Ruské federace. Bylo nás pár, ale měli jsme odhodlání a radost z toho, co děláme.

První licence s českou pohádkou

V roce 1999 jsme uvedli na trh první licencovaný školní produkt. Byl jím Krteček, u dětí dodnes velmi oblíbená postavička českého animovaného filmu.

Krteček na školních aktovkách byl radostně přijat dětmi i rodiči, proto v dalších letech oblíbenou pohádkovou postavičku následovaly další. Bob a Bobek, Rumcajs, Křemílek a Vochomůrka, Maxipes Fík. Česká pohádka byla stále v kurzu a my ji s radostí předávali dětem na jejich školní výbavě a aktovkách.

V roce 2001 jsme poprvé vyjeli prezentovat společnost Karton PP a její školní a kancelářské výrobky na Veletrh Paperworld ve Frankfurtu. Byla to první velká zahraniční zkušenost, která nás v mnohém inspirovala a nastartovala nové nápady.

V roce 2004 jsme české licence doplnili o další oblíbené kreslené postavičky. Tentokrát šlo o Toma a Jerryho a celosvětově oblíbenou žlutou rodinku Simpsonových, která se těšila velké oblibě zejména u starších dětí.

V tomtéž roce jsme začali naše produkty vyvážet také do Rakouska a o dva roky později i do Německa.

Plácli jsme si s Disney

Stali jsme se první firmou v České republice, která začala spolupracovat se společností Disney. Zájem dětí pro nás byl vždy důležitý. Animované filmy společnosti Disney byly u dětských diváků velmi oblíbené a my jim chtěli jejich pohádkové hrdiny prezentovat i na školních aktovkách. Podařilo se.

Vznikly moderní, barevné, zábavné, funkční, bezpečné, certifikované aktovky Cars, Princess, Winnie the Pooh, Star Wars a Spiderman.

Stovka pod jednou střechou

V roce 2012, tedy 16 let po založení malé brněnské firmy, jsme se rozrostli na 100členný tým zaměstnanců, kteří denně pracují na tom, abychom svým zákazníkům přinášeli to nejlepší. Stali jsme se specialisty na školní a kancelářské potřeby. Díky pečlivému sledovaní potřeb zákazníka přinášíme na trh vždy to, co je aktuálně žádané. Děláme svoji práci srdcem, ať už produkty vymýšlíme, ladíme jejich vzhled, funkci, vyrábíme, prezentujeme veřejnosti, balíme na cestu.

Budiž Oxybag

Od založení společnosti jsme všechny naše výrobky prezentovali pod značkou Karton PP. Naše anatomicky tvarované, certifikované školní batohy a aktovky však byly mezi dětmi a rodiči stále oblíbenější, výroba rostla a my se rozhodli dát batohům své vlastní, dobře zapamatovatelné, zvučné jméno. Tak vznikla značka Oxybag, pod kterou od roku 2014 batohy a aktovky prezentujeme.

Aktovka se dětem musí líbit

Dbáme na kvalitu, zdravá záda dětí a spokojené rodiče. Ale vždy pro nás byl důležitý i vzhled, protože aktovka, aby ji dítě chtělo nosit, se musí líbit. Proto jsme vždy mysleli nejen na klidný spánek rodičů, ale i na sny dětí. Po úspěšném navázání spolupráce s Disney jsme také začali spolupracovat na licenčních výrobcích se společností Universal. Díky tomu vznikly populární série školních tašek a doplňků Jurassic World, FC Barcelona, Real Madrid a v neposlední řadě okouzlující kolekce Santoro.

Stěhování

Brněnské prostory začaly být firmě se stovkou zaměstnanců malé. Rozhodli jsme se proto naše sídlo, výrobu i sklady přestěhovat. Dostatečný prostor, který vyhovoval všem našim potřebám, jsme našli v Rajhradě u Brna. Po přesunu jsme se pustili do další práce a opět rozšířili nabídku produktů.

Pro každou lady Oxylady

V roce 2018 vznikla startovní kolekce módních doplňků v moderních pastelových barvách Pastelini, která si svým vzhledem a praktičností ihned získala mnoho žen. Rok poté jsme vypustili do světa další sety módních doplňků, kosmetických taštiček a manikúr v různých designech a nazvali je Oxylady.

Žijeme online

Rok 2020 nám všem připomněl, že i sebelepší byznysplán se může změnit doslova ze dne na den. Rozhodli jsme se vyrazit s Karton PP a Oxybag mezi lidi. Ukázat se rodičům, dětem, bavit je a dělat radost našimi produkty. Jenže přišla stopka a tak osobní prezentace společnosti s našimi zákazníky proběhla pouze párkrát v létě. I tak jsme se rozhodli víc mluvit, bavit, poslouchat a navázali spojení online. Začali jsme komunikovat prostřednictvím sociálních sítí a zpětná vazba stávajících i potenciálních zákazníků nás opět posouvá kupředu. Tvoříme produkty pro lidi a zpětná vazba i konstruktivní kritika je pro nás důležitá.

Na podzim 2020 jsme na trh přivedli další novinku, designové diáře, díky kterým si čas naplánujete podstatně snadněji. Různé barvy, velikosti, styly.

Čtvrt století s vámi

5. února 2021 společnost Karton PP oslavila 25. narozeniny. Čtvrt století jsme pracovali, abychom se stali tím, kým se dnes hrdě můžeme hlásit. Jsme výrobce školních a kancelářských potřeb. Specialisté na školní a kancelářské potřeby. Tím ale naše práce nekončí. Neustále se zajímáme o potřeby našich zákazníků, přizpůsobujeme se společenskému dění, zájmům, situacím. Vyvíjíme se, inovujeme.

Za 25 let naší práce jsme začali naše produkty exportovat do Litvy, Lotyšska, Estonska, Belgie, Německa, Srbska, Maďarska, Belgie, Rakouska, Slovinska, Slovenska a Chorvatska.

Na konci loňského roku jsme pak dostali jeden krásný dárek, získali jsme osvědčení „ČESKÝ VÝROBEK“. Tak mrkněte, zda od nás také nemáte kufřík, boxy na sešity, složky na výkresy, nebo desky na abecedu a číslice. To vše se totiž vyrábí v naší společnosti.

A jedeme dál!

Plánujeme, radíme se, tvoříme a vyvíjíme další produkty, které mají ve výsledku jediný cíl, a to usnadnit život všem jejich uživatelům. Umíme spojit funkčnost, estetiku a vysokou kvalitu. Jsme specialisté na školní a kancelářské potřeby.

S každou další sezonou se snažíme přijít na trh s něčím novým a neokoukaným. Tvoříme hlavou i srdcem a pořád nás to děsně baví.

Jsme Karton PP, jsme Oxybag, jsme ti, co vašim dětem i vám kryjí záda, usnadňují práci, baví a inspirují.

Jsme tu s vámi, jsme tu pro vás ♥