PROČ BATOHY OXY?

Celá kolekce OXY je zaměřená především na studenty a děti na druhém stupni ZŠ, tomu odpovídají i moderní designy a potisky.V naší nabídce najdete batohy různých typů a provedení. Každý batoh má polstrovaná a anatomicky tvarovaná záda, polstrované ramenní popruhy, vnitřní kapsu na notebook, samozřejmostí jsou také prostorné hlavní kapsy a praktické boční kapsy na lahve.

KONTAKTY
 • Adresa:
  PVGP Park Hala1, Stará pošta 1026,
  664 61 Rajhrad, Česká republika
 • Telefon:
  541 126 111 | 541 126 112
 • E-mail:
  info@oxybag.cz

Letní aktivity pro děti

Léto se neúprosně blíží. Pro všechny maminky a tatínky se začíná vynořovat jedna velmi důležitá otázka. Co budou dělat děti? Nečekají na ně žádné školní povinnosti, žádná školka. Jak je nejlépe zabavit? Jaké aktivity pro ně vymyslet? Přinášíme vám hned několik tipů.

Prázdniny. Hurá!

Nejočekávanější a zaručeně nejoblíbenější volno pro všechny děti. Školní aktovky dostanou na dva měsíce volno. Teplo, sluníčko, krásné počasí a spousta času pro pořádné prázdninové dobrodružství. Tak takhle to alespoň vidí děti. Ovšem pro rodiče už to taková zábava často nebývá. Musí najednou skloubit podstatně více volného času své ratolesti se svými pracovními povinnostmi.

Proto zabavit děti o prázdninách může být velká bojovka. Každého rodiče čeká spousta organizace i vymýšlení aktivit, aby se děti nenudily a volno si užily. Proto přinášíme několik tipů, co všechno mohou děti podnikat a zkusit o prázdninách. Pěkná dovolená v zahraničí nebo v českých luzích a hájích, tábor i babičky patří mezi prázdninové klasiky. Co mohou podnikat u babičky ale i každý druhý všední den se dozvíte na následujících řádcích.

Vezměte děti ven

Krásné letní počasí rozhodně využijte ve svůj prospěch. Vymyslete dětem co možná nejvíce zábavy venku. Pohyb a čerstvý vzduch jim jen prospějí. Ať už půjdou do parku, do lesa, na louku či na zahradu, venkovní aktivity si prostě užijí. Sami, s vámi nebo i s kamarády zažijí venku spoustu legrace.

Zaručeně nesmí chybět vodní radovánky. Je jedno, jestli se jedná o rybník na vesnici, moře nebo bazének na zahradě. Osvěžení a dostatek prostoru pro řádění poskytne každý kousek vody. Ať už si na pomoc přizvete stříkací pistolky či pěnové stříkačky, zorganizujete lovení rybiček, pouštění lodiček, stavění hrází, hradů z písku nebo se rozhodnete vyrobit pro děti vodní dráhu či skluzavku, o zábavu budou mít děti postaráno.

Hry, bojovky a další

Mezi další velké zábavy patří hry. Ať už se jedná o deskovky či dokonce o hru, kterou pro děti sami vymyslíte. Znají děti ještě hry jako vyvolávka a šipkovaná? Co takhle jim osvěžit pravidla? Vymyslete dětem na šipkovanou úkoly a vypusťte je na lov. Ať už budou muset přijít na správnou odpověď nebo splnit nějaký úkol, zohledněte věk dětí. V cíli pak připravte „poklad“, který vykouzlí úsměv na rtech.

Pokud si na to troufáte, pusťte se do projektu vlastní hry, natočte společně prázdninový film nebo dokument o čemkoliv chcete. Léto taky nabízí skvělou příležitost naučit děti něco nového. Nemusí se jednat jen o sport jako třeba ježdění na kolečkových bruslích nebo plavání. Vyzkoušet mohou i nový kreativní projekt – šití, vyřezávání ze dřeva a podobně.

Pomáhání v domácnosti

Využijte nekonečnu dětskou energii i při domácích pracích. Jeden by řekl, že to zrovna velká zábava není a velký úspěch nesklidíte. V případě menších dětí ovšem i celý chod domácnosti působí zajímavě a mnoho aktivit děti chtějí zkusit. Nechte je tedy asistovat při chystání jídelního stolu, vynášení odpadků, drobných a jednoduchých činnostech. Bude to pro ně další malé dobrodružství. Navíc se díky tomu naučí některé důležité věci.

Pokud máte zahrádku, pasujte své dítě na zahradníka asistenta. Nechte ho zkusit si zahradničení. Přesazování kytiček, okopávání záhonků a zalévání může být velká legrace. Nejenže tyto činnosti zahrnují kopu hlíny a trochu té špíny, což děti často ocení, ale nechybí ani tolik oblíbená voda. A když už jsme zpátky u té vody, zkuste své ratolesti dát prostor i při mytí auta. To bude teprve ta pravá zábava.

A co když prší

Celé léto vás nečeká jen krásné slunečné počasí, ale objeví se i nějaký ten mráček. Připravte se i na tento scénář. Výborně se na takovou domácí zábavičku hodí třeba již zmíněné deskové hry. Nebojte se vytáhnout obyčejnou tužku a papír. Zahrajte si piškvorky nebo jinou jednoduchou hru. Nebo se pusťte do velkého výtvarného projektu. Děti využijí svá pouzdra plná barviček, popustí uzdu fantazii a vytvoří velké umělecké dílo.

Aktivit lze opravdu vymyslet mnoho. Můžete také dětem nechat přijít jednou za čas s vlastním programem. Nechte se překvapit jejich invencí a kreativitou. A pokud byste chtěli inspiraci na pěkný výlet s dětmi, zkuste stránku Kam s dětmi.