PROČ BATOHY OXY?

Celá kolekce OXY je zaměřená především na studenty a děti na druhém stupni ZŠ, tomu odpovídají i moderní designy a potisky.V naší nabídce najdete batohy různých typů a provedení. Každý batoh má polstrovaná a anatomicky tvarovaná záda, polstrované ramenní popruhy, vnitřní kapsu na notebook, samozřejmostí jsou také prostorné hlavní kapsy a praktické boční kapsy na lahve.

KONTAKTY
 • Adresa:
  PVGP Park Hala1, Stará pošta 1026,
  664 61 Rajhrad, Česká republika
 • Telefon:
  541 126 111 | 541 126 112
 • E-mail:
  info@oxybag.cz

Zpátky do školy - jak se z toho nezbláznit?

Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a pomalu přichází čas připravit své nejmenší zpátky do školy. Nákupní seznam je plný věcí, které bychom neměli zapomenout a do toho dítko začíná být přešlé, že prázdniny už končí a musí se vrátit zpátky do lavice. Jak se z toho všeho nezbláznit a zvládnout návrat zpátky v pohodě a s přehledem? Kafe je určitě taky možnost, ale vyřeší tenhle problém jen dočasně.

Mluvte o škole pozitivně

Dítě většinou bývá ke konci prázdnin otrávené, že končí jeho oblíbené období a musí se vrátit ke školnímu režimu – vstávání brzy ráno, hodiny soustředění a domácí úkoly. Zaveďte téma na kamarády a kroužky, kterých se určitě po dvou měsících nemůže dočkat.

Jestli ho čekají nové předměty, sedněte si a popovídejte si o nich. Fyzika není jen nudná hodina plná nezáživného povídání, ale dozví se tam spoustu zajímavostí o tom, jak věci, které běžně používá, fungují. A chemie? Zapomeňte na nudné vzorečky. Jak tenkrát vašemu chemikáři vypěnila zkumavka po celé třídě, si přeci pamatujete dodnes a vašeho malého čekají při chemii podobné zážitky.

A kdyby ani to úplně nezabralo, připomeňte svému školákovi, že během školního roku je spousta dalších prázdnin. Ty podzimní už klepou na dveře a po nich jsou tu Vánoce – další z nejoblíbenějších období v roce.

Začněte školáka připravovat na nový režim

Aby hned první školní den nezačal pro dítě šokem, připravujte ho nenápadně na brzké vstávání alespoň poslední týden – večer dřív do postele a ráno budíček. Procvičujte učivo formou her nebo pracovních sešitů, které dnes seženete v každém papírnictví, a odměňte ho oblíbenou sladkostí nebo zmrzlinou, ze které bude nadšené rozhodně víc než z červené známky na konci stránky.

Udělejte z nakupování věcí zábavu

Navnaďte školáka už při psaní seznamu, co všechno bude do školy potřebovat. Dejte dohromady co nejvíce letáků s tématem „Zpátky do školy“, projeďte akce na internetu a podle seznamu vybírejte věci, které se mu budou líbit. Někdy udělá radost i malá drobnost s oblíbeným hrdinou.

Nezapomeňte na základní vybavení i věci do kroužků

Školní batoh už je ošoupaný a začíná se pomalu rozpadat? Vyberte s dítkem ideální velikost, design i tvar. Výběr nepodceňujte, tašku bude nosit na zádech každý den, tak ať mu neničí záda a nosí ji z hrdostí. Pro lepší přehled jsme rozdělili batohy podle tříd:

S batohem pak samozřejmě musíte sladit i penál, kufřík na výtvarku, sáček na cvičky nebo vak na záda.

Zkontrolujte všechna pravítka, pastelky, kalkulačku, kružítko, tužky na rýsování, vodovky, tempery, desky na sešity, a hlavně svačinový box. Rozsypaná svačina v tašce nikoho nepotěší.

Menším školákům raději všechny věci podepište. Předejdete tak zbytečným ztrátám a dohadování s ostatními dětmi a jejich maminkami.

Při návratu do školy tedy zbytečně nestresujte. Stačí pořádně namotivovat dítko, neodfláknout nákupní seznam a vybrat ty správné školní pomůcky a můžete si dát nohy nahoru a vychutnat si to zasloužené kafe.