Oxybag se zapojil do projektu „ Školákům od srdce“

OXYBAG SE ZAPOJIL DO PROJEKTU „ŠKOLÁKŮM OD SRDCE"

Start školního roku je pro některé rodiny finančně velmi náročný. Zapojte se do sbírky Školákům od srdce a pomozme dětem získat školní pomůcky, které by si jinak nemohly dovolit.

O víkendu startuje druhý ročník sbírky, kterou pořádá Diakonie ČCE ve spolupráci s TV Nova a obchody Tesco po celé České republice. Letos jsme se za Oxybag připojili i my a jsme nesmírně rádi, že můžeme pomáhat tam, kde je to potřeba. I letos věnujeme dětem aktovky a další potřebné pomůcky.

O co se jedná?

Rodiny malých školáků s příchodem nového školního roku čekají velké výdaje. Nákupy školních pomůcek pro spoustu z nich představují obrovskou finanční zátěž, která pro rodiny ve finanční tísni může být až neúnosná. Bohužel počet takto znevýhodněných rodin neklesá, ale naopak roste.

Proto vznikla sbírka Školákům od srdce, kdy se může zapojit každý jeden z nás a společně můžeme tyto rodiny podpořit. V loňském roce Diakonie pomohla 6730 školákům, kterým Češi přispěli více než 45 tisíci školních pomůcek.

Jak se můžete zapojit?

Akce probíhá během víkendu 2. a 3. září 2023 od 10:00 do 18:00. Kdokoliv může nakoupit školní i výtvarné potřeby na některé z poboček Tesco (děti s radostí uvítají penály, psací potřeby, výtvarné potřeby, sešity i obaly na sešity). Ty lze hned po zaplacení předat dobrovolníkům ze sbírky za pokladnou. Diakonie poté zajistí jejich distribuci do potřebných rodin.

V případě, že se během víkendu nedostanete do obchodu, rodiny můžete podpořit i tak. Na webu www.skolakumodsrdce.cz můžete přispět do finanční sbírky Diakonie na doučování a vzdělávací aktivity pro znevýhodněné děti.

Více informací o celé sbírce najdete tady.

Zapojíte se? I malá pomoc je velký čin.